17. červen 2018

Do líbezné krajiny kopečků Českého středohoří na faru v Třebenicích tentokrát zavítala žena, která dobře zná krásu velehor a jako první československá horolezkyně vystoupala i na vrcholky dvou osmitisícovek.

Dina Štěrbová si povídala s Pavlem Klineckým samozřejmě o horách a horolezectví, ale i o svém manželství s ekologem a cestovatelem Otakarem Štěrbou a také o tom, čemu se věnuje nyní. Ve svých pětašedesáti letech spolu s Vítězslavem Dokoupilem začala realizovat projekt Czech Hospital, který přispívá ke zlepšení životních podmínek ve vysokohorských himálajských vesnicích. Od roku 2007 nemocnice ve vesnici Arandu pod ledovcem Čhogo-Lungma slouží svým pacientům a Dina Štěrbová pomáhá se zajištěním jejího provozu, rozšiřováním jejího vybavení i se zásobováním léky.

Uchem jehly