Aktuality

V tuto roční dobu se pomalu blíži čas narozenin paní Věry Šormové, kterou humanitární pracovníci, ale i veřejnost zná jako "pletací babičku". Letos to ale bude výjimečné jubileum, protože 14. února 2020 uplyne přesně sto let ode dne kdy paní Věra přišla na tento svět. Marně byste ji ale hledali v nějakém penzionu pro seniory či v domově důchodců. Stále žije samostatně, jen s minimální nezbytnou pomocí svých blízkých ve svém malém pražském bytě na Pohořelci. Je sice již fyzicky slaboučká a zdraví jí také neslouží jako kdysi, ale drží se, jak sama říká a každý den se snaží naplnit něčím pozitivním i když je to pro ni čím dál těžší.

Vážení a milí přátelé České nemocnice v Arandu!

Viťa Dokoupil v pořadu Gejzír na ČT - Gejzír červen 2019

Viťa v pořadu Gejzír na ČT

Najafovi jsme v Islamabad Institute of Sonography zaplatili školení na ultrazvuk v Islamabádu, aby získal certifikát a jeho činnost v Czech hospital Arandu byla krytá i před pákistánským právem. Školení úspěšně absolvoval a získal certifikát. Blahopřejeme

Hory nás nezvou. Když se stane tragédie, nemůžeme se na ně zlobit, říkají horolezecké legendy Štěrbová a Jaroš