Aktuality

Rozhovor Marka Ebena se slavnou českou horolezkyní. Rozhovor je možné shlédnout zde

Bohunka Fraňková nás teď vezme do Pákistánu. Jak žijí lidé v horské vesnici, která leží v nadmořské výšce 3000 metrů? Jak tam tráví zimu, když teplota venku klesne až na mínus 40 stupňů Celsia? Tohle všechno se dozvíte v její reportáži. Reportáž je možné shlédnout zde

Reportáž o našich aktivitách v Baltistánu, kterou natočila Bohunka Franková. Reportáž je možné shlédnout zde

Vánoční pozdrav 2018

Vážení a milí přátelé, příznivci Czech hospital,

období Vánoc je časem rozjímání a inventury srdcí. Dovolte proto, abychom Vám poděkovali za Vaši přízeň, bez které by nebylo ani této dobré zprávy. V roce 2018 se nám totiž podařilo v Baltistánu dokončit několik důležitých úkolů a my se chceme o radost z nich podělit i s Vámi: Po pěti perných letech jsme konečně předali internát pro školáky z hor do rukou vesnice Arandu. Opravili jsme také opěrnou zídku nemocnice, která se pod tíhou sněhu v roce 2017 částečně zhroutila a ohrozila stabilitu nemocnice. K našemu obrovskému překvapení náš přítel Dr.Niaz Ali, kterému jsme v roce 2012 zajistili stáž na oční klinice FN Brno, transplantoval v srpnu 2018 svých prvních 7 rohovek pacientům z hor. Již tradičně jsme zaznamenali, že ani v roce 2018 nezemřelo žádné dítě na zápal plic, ač jich v Arandu ročně stále onemocní v zimě desítky. Největší radost máme ale z toho, jak se od roku 2007 změnila situace v prevenci i faktické záchraně životů těhotných žen a jejich novorozenců díky systému, který jsme zavedli. Dovolte proto krátkou rekapitulaci:

Czech Hospital investuje do budování kempu v Arandu.

1. listopad 2018

Výnosem z kempu v rámci samoudržitelnosti bude financovaný provoz nemocnice Czech hospital. Nástup mladé generace je úžasný. Když jsme tady začínali působit, byli to malí kluci. Teď mají nápady a "tah na branku". Troufáme si říct, že to je další semínko, které jsme tady zaseli. Financovali jsme jim přívod pitné vody kilometrovým potrubím.

Pákistánská média

1. listopad 2018

Předání penzionu Czech hostel pro děti z vysokohorských vesnic (Baltistán), který jsme postavili ve Skardu, vyvolalo pozornost pákistánských medií.

Spálené dítě

24. říjen 2018

Další častý úraz, který musí Najaf v Czech hospitlu řešit - spálené dítě od ohně.